Šta je zaštita laka automobila?

Kao što znamo, svaki automobil je izložen atmosferskom i fizičkom uticaju, organskim i neorganskim materijama, koja mu nanose popriličan nivo štete na lakiranoj površini.

Nakon kupovine novijeg automobila, u određenom vremenskom intervalu, vozilo postaje izgrebano i dobija izgled “starog automobila”, te gubite volju da ga održavate i vozite. Takav izgled nastaje usled lošeg održavanja i nezaštićene površine automobila, zbog čega se automobil lakše grebe, prlja i teže održava. Isto tako dolazi i do oksidacije laka zbog jakog UV zračenja i baza (boja) bledi. Zbog toga je i velika greška brušenje laka, jer samim tim dozvoljavate veću propustljivost UV zračenja na bazu.

Zašto?

Zato što je lak zaštita za bazu, a vosak, silant i nano keramička zaštita su zaštita za lak (ujedno i za bazu). Dolazimo i do najvažnijeg dela: koja zaštita koliko košta, kolika joj je trajnost i koje su njene mogućnosti? U kratkotrajne zaštite spadaju vosak i silant (sintetički vosak). Oni traju nekoliko pranja, jeftini su i imaju osrednje karakteristike hidrofobnosti kao što su otpronost na hemije, ptičije izmete, katran itd. Keramička zaštita je dugotrajna zaštita. Ona je mnogo tvrđa i otpornija od voska. Hidrofobne karakteristike su neverovatne, čini otpornost od 2pH do 11pH, što znači da je otporna na baze i kiseline; sporije se prlja površina, mnogo lakše održava i vidno sporije se lepe nečistoće u odnosu na nezaštićenu površinu.

Održavanje

Da ne bi došlo do zablude, automobil morate održavati redovno ukoliko ne želite da izgubite hidrofobnost. Ni jedna od ovih zaštita ne štiti od udarca kamenčića. Ukoliko ste i dobili takvu informaciju, nije tačna. Od fizičkih oštecenja automobila jedino štiti providna zaštitna folija koja je daleko skuplja od celoukupnog tretmana vozila sa keramičkom zaštitom.

 

Idi na vrh